Про партію
Лідер
Програма
законотворчість

Проєкт Закон України «Про ресурсно-орієнтовану економіку та цифрове управління ресурсами»

Розділ I. Загальні положення

Стаття 1. Мета закону
Закон визначає механізми функціонування ресурсно-орієнтованої економіки та цифрового управління ресурсами шляхом автоматизованого обліку, прогнозування потреб, алгоритмічного розподілу та інтеграції автономних виробничих комплексів і технологічних кластерів.

Стаття 2. Принципи роботи системи
Усі рішення щодо розподілу ресурсів приймаються на основі алгоритмічної обробки даних.
Система функціонує як адаптивна, динамічна платформа, що коригує процеси відповідно до змін у ресурсах, технологіях і потребах населення.
Всі підсистеми інтегруються через єдину національну платформу управління ресурсами, що забезпечує прозорість і ефективність у режимі реального часу.

Розділ II. Цифрове управління ресурсами

Стаття 3. Єдина національна платформа
Створюється централізована цифрова система, яка обліковує природні, виробничі, енергетичні та логістичні ресурси.
Система збирає дані від автономних кластерів, виробничих комплексів, громад та датчиків, обробляє їх і прогнозує потреби у різних масштабах.

Стаття 4. Алгоритмічний розподіл
Ресурси розподіляються через алгоритми, які враховують:
поточні потреби населення;
наявність ресурсів;
виробничі можливості;
логістичні обмеження.
Система автоматично коригує плани виробництва, постачання та розподілу залежно від змін цих параметрів.

Розділ III. Автономні виробничі комплекси та кластери

Стаття 5. Принцип роботи кластерів
Кластери функціонують як замкнені цикли виробництва, енергопостачання та логістики.
Вони інтегровані з національною платформою та отримують завдання щодо виробництва та розподілу безпосередньо від алгоритмічної системи.
Система коригує роботу кластерів у реальному часі залежно від дефіциту або надлишку ресурсів.

Стаття 6. Взаємодія між кластерами
Кластери автоматично обмінюються ресурсами та даними для оптимізації використання ресурсів на регіональному та національному рівнях.

Розділ IV. Безгрошові зони та експериментальні моделі

Стаття 7. Створення зон
У безгрошових зонах розподіл ресурсів здійснюється виключно на основі алгоритмічних даних про потреби та наявність ресурсів.
Ці зони функціонують як лабораторії для тестування та вдосконалення системних алгоритмів управління.

Стаття 8. Масштабування рішень
Успішні алгоритмічні моделі та процеси автоматично масштабуються на інші території та інтегруються у національну систему управління ресурсами.

Розділ V. Інтеграція технологій

Стаття 9. Використання штучного інтелекту та автоматизації
Система застосовує штучний інтелект для прогнозування потреб, управління автономними кластерами та логістикою, а також для моніторингу ефективності розподілу ресурсів.

Стаття 10. Інтеграція сенсорів та аналітики
Дані від сенсорів і локальних платформ автоматично аналізуються центральною системою для оперативного коригування планів виробництва та розподілу.

Розділ VI. Адаптивне законотворення

Стаття 11. Динамічне оновлення правил
Нормативні акти та регуляції автоматично адаптуються на основі даних цифрових платформ та аналітичних алгоритмів.
Зміни ухвалюються в автоматичному режимі або через інтегровану раду управління, що складається з представників цифрової системи та громадян.

Розділ VII. Контроль і відповідальність

Стаття 12. Алгоритмічний контроль
Система відстежує витрати ресурсів, продуктивність кластерів і виконання планів розподілу у реальному часі.
У разі порушень або неефективності платформа автоматично повідомляє компетентні органи для вжиття заходів.

Стаття 13. Відповідальність
Порушення алгоритмів розподілу або спроби несанкціонованого втручання у систему підлягають автоматично зафіксованим санкціям відповідно до закону.

Розділ VIII. Вступ у дію

Стаття 14. Поетапне впровадження
Закон набирає чинності з моменту публікації та впроваджується поетапно:
спочатку — тестові безгрошові зони та автономні кластери;
потім — інтеграція цифрової платформи у громади та регіони;
на фінальному етапі — повне алгоритмічне управління ресурсами на національному рівні.